Judo Dědice - logo

Aktuality

Vánoční turnaje na tatami 06.12.2015


Druhý adventní víkend mladí judisté z Dědic vyrazili hned ve dvou výpravách.V sobotu se trenér Petr Hübner se šesti mladými bojovníky vydal do Brna na Líšeňský pohár. Zde se Betty Grigarová ,Tomáš Trávníček, Nikolas Spáčil a David Pospíšil svým soupeřům postavili čelem a zisky krásných druhých míst jim byla odměnou. Honza Bednář a Vojta Šuba pak ve svých skupinách obsadili krásná třetí místa.
Druhá skupina pod vedením Zbyňka Dvořáka se vydala do Mohelnice na Tradiční vánoční mezinárodní turnaj.Tento ,každoročně bohatě obsazovaný turnaj, přivátal na tatami mladé bojovníky s Polska ,Německa ,Slovenska a České republiky. Jednotlivé skupiny byly obsazeny nadprůměrně a postup do finále pro závodníky znamenal projít " tak zvaným" závodním pavoukem. Naši borci se však ke všem bojům postavili čelem a zisk čtyř medailí bylo odměnou.Filip Prchal svým soupeřům nedal možnost a projel svojí skupinou jako pověstný nůž máslem a stal se vítězem své kategorie. Anetka Kohoutková a Petr Snášel pak obsadili stříbrné posty.Poslední ze skupiny ,která vyrazila za ziskem medailí , byl Robert Rajci - ten ve své skupině obsadil post bronzový.
"Děti byly úžasné."okomentovali výsledky trenéři.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Judistické ŽNĚ o víkendu 30.11.2015

Víkendové dny 28 a 29.listopadu byli pro judisty z Dědic ve znamení vítězných klání.Nejmladší judističtí benjamínci se zúčastnili Šampionátu Moravy v Uherském Hradišti.Velká sportovní hala hostila přes 600 závodníků z celé Moravy. Naše mláďátka měla ve svých kategoriích velkou konkurenci, a přesto zisk umístění do pátých míst je více než uspokojující.David Pospíšil si přivezl stříbro a Vojta Vystavěl bronz. Tři krásná pátá místa v podání Betty Grigarové, Vojty Šuby a Nikolase Spáčila byla velkým úspěchem.
V neděli pak ve Žďáru nad Sázavou na Mikulášském turnaji a Přeboru ČOS zkušení bojovníci přijeli pro posty nejvyšší.Sára Šarköziová, Aneta Kohoutková, Robert Rajci a Filip Prchal ve svých skupinách nedali soupeřům ani nadechnout a prošli svými zápasy jako pověstný nůž máslem a odvezli si zlato. Dan Šarközi získal stříbro a Petr Snášel bronz. V přeboru ČOS byla naše šestice ještě úspěšnější a do domovského oddílu přivezli hned pět titulů Přeborníků ČOS - náš dík patří Sáře Šarköziové, Anetce Kohoutkové, Filipovi Prchalovi, Robertu Rajcimu a Danu Šarközimu.
Víkendové klání ve dvou různých městech se nejvíce podepsalo na únavě trenérů Ivany Králíkové a Zbyňka Dvořáka, ale děti naladěni zisky vzácných kovů či skvělých umístění , jsou připraveni do dalších závodních klání.
Všem zúčastněným děkujeme.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Mistrovství České republiky Ostrava 22.11.2015

V sobotu 21.11.2015 sportovní hala Sareza v Ostravě na své půdě přivítala největší událost v kategorii mladších žáků a žákyň v judu - Mistrovství České republiky.Trojice mladých judistů z Dědic, kteří po celý rok sbírali nominační body, se vydala za zisky nejlepších umístění spolu s trenéry Zbyňkem Dvořákem a Ivanou Králíkovou.Sedm váhových kategorií mladších žáků i žákyň obsazeny ve svých skupinách až po 30 závodících dávalo jistotu, že na tatami budou probíhat velmi kvalitní boje.Robert Rajci a Petr Snášel se ke svým bojů postavili s odhodláním, nadšením a vervou.Oba mladí judisté se však hned v prvních bojím setkali s pozdějšími vítězi svých skupin.
V následných opravných bojích však již jejich výkony stačily jen na páté příčky.Sára Šarköziová, jediná zástupkyně něžného pohlaví, se na závodním tatami rozhodně neztratila.Přes velké vyčerpání z každého boje se Sára bila o nejvyšší posty.Ziskem třetího místa na mistrovství ČR Sára završila letošní soutěžní šňůru bojů.
" Vždy je co zlepšovat,ale všechny naše děti jsou bojovníci a dokážou se vzájemně podpořit, což je i pro nás velkou odměnou za celoroční práci.Do konce letošního roku máme ještě několik turnajů a spolu s dětmi se začneme připravovat na závodní sezónu 2016." zhodnotila na závěr trenérka Ivana Králíková.

Ivana Králíková

trenérka mládeže

724 136 979

Velká cena Polná 16.11.2015

Velká cena Polná


Čtrnáctý listopadový den se vydalo osm mladých judistů, pod vedením trenéra Zbyňka Dvořáka, na Velkou cenu v Polné, která se jako již tradičně konala na místním zámku.V kategorii mláďat a mladších žáků a žákyň se na tatami sešlo 380 závodníků. Dědické judo bylo v jednotlivých váhových kategoriích vidět. Do domovského oddílu přivezli zlato Robert Rajci a Dan Šarközi. Stříbrné posty obsadili Honza Čáp, Nikolas Spáčil a Sára Šarköziová. Třetí příčku si svými výkony vybojovali David Pospíšil a Petr Snášel. Tuto listopadovou sobotu nedosáhla na medailový post jen Betty Grigarová a z Polné si dovezla čtvrté místo.
"Jsem s výkony všech dětí spokojen a budeme dále pracovat na zlepšení a zpřesnění jednotlivých technik", zhodnotil výkony dětí trenér Zbyněk Dvořák.
Všem mladým bojovníkům přejeme hodně úspěchů do dalších bojů.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Mistrovství České republiky Jičín 25.10.2015

V sobotu 24.10.2015 bylo v Jičíně pořádáno Mistrovství České republiky staršího žactva
v judu. I dědický oddíl juda měl na této prestižní události roku své zástupce. Pod vedením trenéra Zbyňka Dvořáka se po celý rok připravují nejlepší mladí závodníci, kteří v průběhu roku sbírají body pro účast na nejvyšší soutěži v jejich kategorii. Jičín přivítal ve sportovní hale nejlepší judisty z kategorie starších žáků a žákyň v jednotlivých váhových kategoriích. Za Dědice získali ,svými výkony, nominaci Filip Prchal a Aneta Kohoutková - nejúspěšnější judisté v kategorii U15.Anetka ve své skupině bojovala s vervou a snahou zisku co nejlepšího postu. Vyrovnaný boj o třetí místo však lépe vyšel soupeřce a Anetka obsadila celkové 5.místo. Filipovi se v jeho skupině dařilo lépe a pouze vteřiny jej dělili od postu nejvyššího, i zde se však judistické štěstí přiklonilo k soupeři a Filip
si z Jičína odvezl titul vícemistra a druhou příčku. Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalších bojích.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724136979 

Doba bronzová v Teplicích 13.10.2015

V sobotu vyjela výprava dědických bojovníků do Teplic,kde proběhla poslední část Českého poháru, turnaje zařazeného mezi kvalifikační závody pro nominace na Mistrovství České republiky. Mladí bojovníci, pod vedením Zbyňka Dvořáka, znovu předvedli,že být judistou se jim stává velkou životní výzvou.V mezinárodně obsazených závodech ,které byli poslední branou před MČR , byly Dědice opět vidět.Naši čtyři mušketýři stáli v bojích jeden za druhým a nejen um a píle, ale především vzájemná podpora a snaha být mezi nejlepšími , přivedlo naše čtyři judisty na bronzové posty.Anetka Kohoutková , Sára Šarköziová, Petr Snášel a Filip Prchal se svými výkony nejen probojovali na třetí místa, ale především doplnili bodový zisk pro postup na Mistrovství České republiky.Všem gratulujeme a držíme pěsti na vrcholných utkáních, jež mají před sebou.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Český pohár Brno 21.09.2015

Neděle 20.9.2015 patřila poslednímu závodu zařazenému do Českého poháru pro mladé judisty. Brno CUP je jako tradičně jeden z nejobsazovanějších závodů v roce. I letos se do velké sportovní haly na Vodové sjelo přes 600 závodníků ze 14-ti zemí. Mladí judisté, z kategorie mladších a starších žáků a žákyň z Dědic, si na toto klání přijeli pro co nejlepší umístění a za ziskem posledních bodů, jež jim zajistí nominaci na mistrovství České republiky v jejich kategoriích.
Mladší žákyně reprezentovala jedna z nejlepších judistických nadějí Sára Šarköziová, která si po lítých bojích přivezla stříbrnou medaili.V téže věkové kategorii jako zástupce chlapců nastoupil Robert Rajci ,který si vybojoval páté místo. Mladí judisté kategorie U15 , tedy starší žáci a žákyně, přivezli do domovského oddílu dvě páté zásluhou Anetky Kohoutkové a Filipa Prchala. Adam Žemlička ve své skupině po prvotní prohře nepostoupil do dalších bojů.
" Mladí závodníci si po prázdninové pauze opět osvěžili soutěžní atmosféru a nastartovali své závodní ambice." konstatoval po soutěži trenér Zbyněk Dvořák.
Mladým bojovníků držíme palce do dalších soutěžních klání.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Brno přípravky září 14.09.2015

V sobotu 12.9.2015 se mladí judisté z Dědic vydali za ziskem dalších medailových postů.V Brně na ulici Vodové pokračovalo další kolo 21.ročníku turnaje přípravek pořádané každoměsíčně. Skupina jedenácti judistických benjamínků se pod vedením trenérů Petrem Hübnerem a Ivanou Králíkovou ke svým bojům postavili čelem.V konkurenci závodníků z Česka, Slovenska, Litvy a Lotyšska se dědičtí judisté neztratili. Jako nejlepší ve své skupině a odměnu ve formě zisku zlata si z brněnského turnaje odvezli Honzík Pohlodek, Petr Snášel a Robert Rajci. Krásná druhá místa si svým výkonem zajistili Martin Zoufalý, Nikolas Spáčil, Jakub Pohlodek a David Pospíšil. Se ziskem bronzových postů do domovského oddílu přicestovali Vojta Šuba, Vojta Vystavěl,Tomáš Urban a Betty Grigarová.Všem závodníkům blahopřejeme a těšíme se na další sportovní výkony.


Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Poslední judo před prázdninami 27.06.2015

Jsme zakončili opravdu parádně... her plných skrytého posilování, úpolu a hravosti jsme si opravdu užili. Prázdninám zdar a odpočinku zvlášť. Děkujeme trenérům a rodičům za pěkně připravený trénink a také sladké odměny, které jsme dostali.

Judisti

VC Chomutova 15.06.2015


Krásné letní počasí v sobotu 13.6.2015 neodradilo šest statečných judistů s Dědic a vydali se na dlouhou cestu za zisky cenných kovů a bodů.V Chomutově byla pořádaná Velká cena Chomutova , druhý závod, který je zařazený do kvalifikačních závodů
v seriálu Českého poháru .Zde se mladí bojovníci od kategorií mladších žáků a žákyň a po juniory utkali v bojích, jež jim mohli zajistit body pro postup na Mistrovství ČR.
Zbyněk Dvořák se svými svěřenci se v konkurenci více jak 800 závodníků z 10-ti zemí neztratil. Stálice dědického juda Sára Šaköziová se ve své skupině prosadila a vítězstvím ve všech bojích si zajistila zlato.Aneta Kohoutková, které patří také mezi nejlepší, prohrála jen jednou a celkově si ve své váhové kategorii zajistila 3.místo.
Filip Prchal se probojoval až do bojů o bronz a zde bohužel svému soupeři podlehl a celkově obsadil 5.místo. Petr Snášel a Robert Rajci nastoupili
ve stejné skupině a oba po 2 vítězných bojích narazili na pozdější finalisty a oběma patří krásná sedmá příčka. Jen Jan Keresteš, nejméně zkušený judista, byl vyřazen hned v prvním zápase a do dalších bojů již nezasáhl.Všem mladým bojovníků děkujeme
za umístění a účast .
Tato velká cena byla v tomto školním roce posledním setkáním mladých judistů
na závodních tatami a všichni jim přejeme krásné slunečné prožití prázdnin , dostatečný odpočinek k načerpání sil do dalšího závodního roku.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979