Judo Dědice - logo

Aktuality

Mistrovství České republiky Ostrava 22.11.2015

V sobotu 21.11.2015 sportovní hala Sareza v Ostravě na své půdě přivítala největší událost v kategorii mladších žáků a žákyň v judu - Mistrovství České republiky.Trojice mladých judistů z Dědic, kteří po celý rok sbírali nominační body, se vydala za zisky nejlepších umístění spolu s trenéry Zbyňkem Dvořákem a Ivanou Králíkovou.Sedm váhových kategorií mladších žáků i žákyň obsazeny ve svých skupinách až po 30 závodících dávalo jistotu, že na tatami budou probíhat velmi kvalitní boje.Robert Rajci a Petr Snášel se ke svým bojů postavili s odhodláním, nadšením a vervou.Oba mladí judisté se však hned v prvních bojím setkali s pozdějšími vítězi svých skupin.
V následných opravných bojích však již jejich výkony stačily jen na páté příčky.Sára Šarköziová, jediná zástupkyně něžného pohlaví, se na závodním tatami rozhodně neztratila.Přes velké vyčerpání z každého boje se Sára bila o nejvyšší posty.Ziskem třetího místa na mistrovství ČR Sára završila letošní soutěžní šňůru bojů.
" Vždy je co zlepšovat,ale všechny naše děti jsou bojovníci a dokážou se vzájemně podpořit, což je i pro nás velkou odměnou za celoroční práci.Do konce letošního roku máme ještě několik turnajů a spolu s dětmi se začneme připravovat na závodní sezónu 2016." zhodnotila na závěr trenérka Ivana Králíková.

Ivana Králíková

trenérka mládeže

724 136 979

Velká cena Polná 16.11.2015

Velká cena Polná


Čtrnáctý listopadový den se vydalo osm mladých judistů, pod vedením trenéra Zbyňka Dvořáka, na Velkou cenu v Polné, která se jako již tradičně konala na místním zámku.V kategorii mláďat a mladších žáků a žákyň se na tatami sešlo 380 závodníků. Dědické judo bylo v jednotlivých váhových kategoriích vidět. Do domovského oddílu přivezli zlato Robert Rajci a Dan Šarközi. Stříbrné posty obsadili Honza Čáp, Nikolas Spáčil a Sára Šarköziová. Třetí příčku si svými výkony vybojovali David Pospíšil a Petr Snášel. Tuto listopadovou sobotu nedosáhla na medailový post jen Betty Grigarová a z Polné si dovezla čtvrté místo.
"Jsem s výkony všech dětí spokojen a budeme dále pracovat na zlepšení a zpřesnění jednotlivých technik", zhodnotil výkony dětí trenér Zbyněk Dvořák.
Všem mladým bojovníkům přejeme hodně úspěchů do dalších bojů.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Mistrovství České republiky Jičín 25.10.2015

V sobotu 24.10.2015 bylo v Jičíně pořádáno Mistrovství České republiky staršího žactva
v judu. I dědický oddíl juda měl na této prestižní události roku své zástupce. Pod vedením trenéra Zbyňka Dvořáka se po celý rok připravují nejlepší mladí závodníci, kteří v průběhu roku sbírají body pro účast na nejvyšší soutěži v jejich kategorii. Jičín přivítal ve sportovní hale nejlepší judisty z kategorie starších žáků a žákyň v jednotlivých váhových kategoriích. Za Dědice získali ,svými výkony, nominaci Filip Prchal a Aneta Kohoutková - nejúspěšnější judisté v kategorii U15.Anetka ve své skupině bojovala s vervou a snahou zisku co nejlepšího postu. Vyrovnaný boj o třetí místo však lépe vyšel soupeřce a Anetka obsadila celkové 5.místo. Filipovi se v jeho skupině dařilo lépe a pouze vteřiny jej dělili od postu nejvyššího, i zde se však judistické štěstí přiklonilo k soupeři a Filip
si z Jičína odvezl titul vícemistra a druhou příčku. Oběma soutěžícím gratulujeme a přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalších bojích.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724136979 

Doba bronzová v Teplicích 13.10.2015

V sobotu vyjela výprava dědických bojovníků do Teplic,kde proběhla poslední část Českého poháru, turnaje zařazeného mezi kvalifikační závody pro nominace na Mistrovství České republiky. Mladí bojovníci, pod vedením Zbyňka Dvořáka, znovu předvedli,že být judistou se jim stává velkou životní výzvou.V mezinárodně obsazených závodech ,které byli poslední branou před MČR , byly Dědice opět vidět.Naši čtyři mušketýři stáli v bojích jeden za druhým a nejen um a píle, ale především vzájemná podpora a snaha být mezi nejlepšími , přivedlo naše čtyři judisty na bronzové posty.Anetka Kohoutková , Sára Šarköziová, Petr Snášel a Filip Prchal se svými výkony nejen probojovali na třetí místa, ale především doplnili bodový zisk pro postup na Mistrovství České republiky.Všem gratulujeme a držíme pěsti na vrcholných utkáních, jež mají před sebou.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Český pohár Brno 21.09.2015

Neděle 20.9.2015 patřila poslednímu závodu zařazenému do Českého poháru pro mladé judisty. Brno CUP je jako tradičně jeden z nejobsazovanějších závodů v roce. I letos se do velké sportovní haly na Vodové sjelo přes 600 závodníků ze 14-ti zemí. Mladí judisté, z kategorie mladších a starších žáků a žákyň z Dědic, si na toto klání přijeli pro co nejlepší umístění a za ziskem posledních bodů, jež jim zajistí nominaci na mistrovství České republiky v jejich kategoriích.
Mladší žákyně reprezentovala jedna z nejlepších judistických nadějí Sára Šarköziová, která si po lítých bojích přivezla stříbrnou medaili.V téže věkové kategorii jako zástupce chlapců nastoupil Robert Rajci ,který si vybojoval páté místo. Mladí judisté kategorie U15 , tedy starší žáci a žákyně, přivezli do domovského oddílu dvě páté zásluhou Anetky Kohoutkové a Filipa Prchala. Adam Žemlička ve své skupině po prvotní prohře nepostoupil do dalších bojů.
" Mladí závodníci si po prázdninové pauze opět osvěžili soutěžní atmosféru a nastartovali své závodní ambice." konstatoval po soutěži trenér Zbyněk Dvořák.
Mladým bojovníků držíme palce do dalších soutěžních klání.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Brno přípravky září 14.09.2015

V sobotu 12.9.2015 se mladí judisté z Dědic vydali za ziskem dalších medailových postů.V Brně na ulici Vodové pokračovalo další kolo 21.ročníku turnaje přípravek pořádané každoměsíčně. Skupina jedenácti judistických benjamínků se pod vedením trenérů Petrem Hübnerem a Ivanou Králíkovou ke svým bojům postavili čelem.V konkurenci závodníků z Česka, Slovenska, Litvy a Lotyšska se dědičtí judisté neztratili. Jako nejlepší ve své skupině a odměnu ve formě zisku zlata si z brněnského turnaje odvezli Honzík Pohlodek, Petr Snášel a Robert Rajci. Krásná druhá místa si svým výkonem zajistili Martin Zoufalý, Nikolas Spáčil, Jakub Pohlodek a David Pospíšil. Se ziskem bronzových postů do domovského oddílu přicestovali Vojta Šuba, Vojta Vystavěl,Tomáš Urban a Betty Grigarová.Všem závodníkům blahopřejeme a těšíme se na další sportovní výkony.


Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Poslední judo před prázdninami 27.06.2015

Jsme zakončili opravdu parádně... her plných skrytého posilování, úpolu a hravosti jsme si opravdu užili. Prázdninám zdar a odpočinku zvlášť. Děkujeme trenérům a rodičům za pěkně připravený trénink a také sladké odměny, které jsme dostali.

Judisti

VC Chomutova 15.06.2015


Krásné letní počasí v sobotu 13.6.2015 neodradilo šest statečných judistů s Dědic a vydali se na dlouhou cestu za zisky cenných kovů a bodů.V Chomutově byla pořádaná Velká cena Chomutova , druhý závod, který je zařazený do kvalifikačních závodů
v seriálu Českého poháru .Zde se mladí bojovníci od kategorií mladších žáků a žákyň a po juniory utkali v bojích, jež jim mohli zajistit body pro postup na Mistrovství ČR.
Zbyněk Dvořák se svými svěřenci se v konkurenci více jak 800 závodníků z 10-ti zemí neztratil. Stálice dědického juda Sára Šaköziová se ve své skupině prosadila a vítězstvím ve všech bojích si zajistila zlato.Aneta Kohoutková, které patří také mezi nejlepší, prohrála jen jednou a celkově si ve své váhové kategorii zajistila 3.místo.
Filip Prchal se probojoval až do bojů o bronz a zde bohužel svému soupeři podlehl a celkově obsadil 5.místo. Petr Snášel a Robert Rajci nastoupili
ve stejné skupině a oba po 2 vítězných bojích narazili na pozdější finalisty a oběma patří krásná sedmá příčka. Jen Jan Keresteš, nejméně zkušený judista, byl vyřazen hned v prvním zápase a do dalších bojů již nezasáhl.Všem mladým bojovníků děkujeme
za umístění a účast .
Tato velká cena byla v tomto školním roce posledním setkáním mladých judistů
na závodních tatami a všichni jim přejeme krásné slunečné prožití prázdnin , dostatečný odpočinek k načerpání sil do dalšího závodního roku.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Brno přípravky 07.06.2015

Krásné letní počasí v sobotu 6.6.2015 nezastavilo závodníky s oddílu judo Dědice při další sklizni medailových postů.V desátém kole 21.ročníku přípravek v Brně se sešlo 180 závodníků ze dvou zemí.Mladí závodníci byli v tomto posledním kole více než úspěšní.Jak uvedl trenér Petr Hübner:"Mladí závodníci byli skvělí a snaha si odvést medailové posty byla velká a vyplatila se." Zlaté medaile si do domovského oddílu odvezla Sára Šarköziová,Daniela Vejmolová a Pert Snášel. Jediná prohra znamenala zisk stříbrných postů pro Betty Grigarovou a Vojtu Šubu.Na třetím místě se umístili Nik Spáčil, Matěj Pitela, Martin Zoufalý,David Pospíšil a Jakub Sádlo.Těmito závody uzavřeli mladí benjamínci svůj turnaj a budou se připravovat na následující 22.turnaj.

Přejeme všem mladým judistů štěstí na závodním tatami.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

VC Kroměříže a USK Praha 17.05.2015

Sobota 16.5.2015 byla pro dědické judo ve znamení tažení sedmi statečných 

pod vedením trenéra Petra Hübnera.Na Velkou cenu do Kroměříže, největší turnaj
pro mladší žáky, žákyně a benjamínky ,se sjeli závodníci z pěti zemí.V této veliké konkurenci byl oddíl Juda při TJ Sokol Dědice více než-li úspěšný.Hned čtyři zlaté medaile připutovaly do domovského oddílu zásluhou Davida Pospíšila, Petra Snášela, Roberta Rajciho a Vojty Vystavěla.Na stříbrné příčce se umístil po lítých bojích
Honza Čáp. Bronzové pak obsadili Vojta Šuba a Betty Grigarová." Děti si profesionálně vedený turnaj užily a předvedly,že jejich příprava byla kvalitní." uvedl po turnaji Petr Hübner.
Stejný den jiná část České republiky, tentokrát Praha a turnaj USK Cup - Pražský pohár, kterého se účastnili starší a mladší žáci a žákyně.Na dalekou cestu se vydal Zbyněk Dvořák se třemi svými závodními svěřenci. I zde se v mezinárodní turnaji dědický oddíl neztratil.Anetka Kohoutková, stálice na závodním poli ,si z tohoto kvalitně obsazeného turnaje odvezla zlatou. Sára Šarköziová si ve své skupině musela postup do finále probojovat postupovým pavoukem a její bojovné srdce nestačilo jen na celkovou vítězku skupiny. Poslední člen závodní výpravy, Filip Prchal ,v prvním zápase neměl štěstí a do dalších bojů již nezasáhl."Závodníci předvedli maximum a i zde je nutná pověstná kapička štěstí, která dnes trochu chyběla."zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Zbyněk Dvořák.


Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979