Judo Dědice - logo

Aktuality

O Bítešský rohlík 02.05.2015

První máj je lásky čas , ale pro pět závodníků oddílu judo při TJ Sokol Dědice byl tento den závodním.Mladí judisté vyrazili pod vedením trenérů Zbyňka Dvořáka a Ivany Králíkové do Velké Bíteše na mezinárodní turnaj mladších žáků , žákyň a benjamínků "O Bítešský rohlík".
Přes děštivé počasí, které všechny provázelo cestou na turnaj ,měli všichni dobrou náladu a smělé plány na zisky nejvyšších postů.Jako první nastoupila do svých bojů stálice mezi závodníky v oddíle Sára Šarköziová a svým soupeřkám nedala nejmenší šanci - zlato ji na stupních vítězů patřilo právem.Stejně se dařilo i Petru Snášelovi a i tento si do domovského oddílu přivezl zlato. Dan Šarközi,Vojta Šuba a Betty Grigarová pak ve svých skupinách podlehli pozdějším vítězům a právem jím patří krásné třetí příčky.
" Všichni závodníci bojovali s maximálním nasazením a gratulujeme jim k zisku medailí." řekli po závodech trenéři.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Prostějov Velká cena Zdeňka Ludvíka 01.05.2015

26.dubna 2015 vyrazilo 12 dědických judistů na Velkou cenu Zdeňka Ludvíka do Prostějova.V kategoriích mláďat, mladších a starších žáků ukázali svou píli a připravenost.

Tady jsou již výsledky:

1.místo - Robert Rajci, Sára Šarköziová, Anetka Kohoutková

3.místo - Filip Prchal, Petr Snášel, David Pospíšil, Betty Grigarová, Vojta Vystavěl

5.místo - Adam Žemlička

7.místo - Pavel Křížek, Jan Kerestéš, Ondra Bayer

Týn Cup 2015 06.04.2015

Dne 4.4. 2015 jsme se zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje TÝN CUP 2015. Na tento turnaj se nominovali Sára Šarköziová, Anetka Kohoutková a Filip Prchal., který v den odjezdu onemocněl a nemohl se tak turnaje zúčastnit.

Dívčí předvelikonoční tažení zahájila Sára, která bezchybnými výkony prošla do finále, kde s přehledem zvítězila.I Anetka začala utkání vítězstvím a tak pokračovala i ona svou cestou k vytouženému zlatu.

Obě naše závodnice předvedly stejný výkon, který byl odměněn medailí, pohárem a velikonočním zajíčkem.Byla to dobrá průprava a potvrzení stabilní výkonnosti našich závodnic.

Velká cena Hradec Králové 08.03.2015

Dne 7.března 2015 proběhl dobře obsazený mezinárodní turnaj

v Hradci Králové.Tohoto turnaje se zúčastnili i naši dědičtí judisté v tomto složení: Filip Prchal, Aneta Kohoutková, Sára Šarköziová, Robert Rajci.

Z této výpravy úvodní zápas začínala Sára Šarköziová, která svým výkonem obsadila krásné 3.místo.Mladší žák Robert Rajci svými pěknými výkony předvedl krásné judo, ale bohužel nepatrným zaváháním skončil těsně za bronzovou příčkou. Starší žákyně Aneta Kohoutková svojí bojovností obsadila 2.místo. V kategorii starších žáků exceloval dědický škrtič Filip Prchal, který svými naprosto vyrovnanými zápasy předvedl, jak se dá dosáhnout zlaté medaile.

Děkujeme zapisovateli, svačináři a pravé ruce trenéra Dominiku Gregorovi za velkou pomoc. Také Katce Gibalové za nafocení snímků z judistických bojů a v neposlední řadě rodině Rajciových za skvělé řízečky a koblížky s marmeládou, které mají velký podíl na našem úspěšném tažení.Ještě nakonec našemu trenérovi Zbyňkovi za celodenní výdrž se svými svěřenci a bezpečnou dalekou jízdu.

judisti

Český pohár Ostrava 15.02.2015

Valentýnskou sobotu ,14.2.2015 ,strávila parta mladých judistů se svými trenéry Zbyňkem Dvořákem a Ivanou Králíkovou v Ostravě ve sportovní hala Sareza. Na závodních tatami se zde sjelo přes 400 závodníků z pěti zemí .Ostrava se stala dějištěm prvního závodu patřícího do českého poháru, kde mladí judisté získávají body pro nominaci na účast na Mistrovství České republiky jako vyvrcholení sezóny. V kategorii mladších žáků a žákyň nastoupila dvě želízka z Dědic. Sára Šarköziová se ve své skupině postavila svým soupeřkám s jasnou vizí - navázat na zisk zlaté medaile z minulého týdne. Její snaha a předvedený výkon byl odměněn ziskem zlaté medaile a do domovského oddílu si přivezla i pohár. Nováček mezi mladšími žáky Petr Snášel nastoupil na žíněnku po delší nemoci a první zápas pro něj nebyl úspěšný. Hned v druhém mači soupeři předvedl, že do Ostravy přijel pro co nejlepší umístění. Ziskem sedmé příčky si Petr připsal cenné body do celkového hodnocení. Kategorie starších žáků a žákyň byla zastřešena třemi judisty .Nejzkušenější Anetka Kohoutko
vá a Filip Prchal , oba patřící mezi nejzkušenější závodníky v oddíle juda z Dědic, se probojovali až do finálových bojů. Anetka i Filip narazili v závěrečném boji na velmi zkušené závodníky a oběma našim borcům chyběla pověstná kapička štěstí a oba získali stříbrná místa. Nejméně zkušený závodník Honza Kerestéš se na žíněnku postavil s odhodláním. Hned v prvním kole narazil na celkového vítěze skupiny. V opravných bojích pak prohrál až v posledních sekundách a ve své skupině získal 19.místo.
"Děti byly báječné, předvedly, že mají bojovná srdce a týmového ducha - děkujeme za předvedené výkony a přejeme hodně štěstí do dalších bojů."-shodně uvedli trenéři.

Benjamínci v Brně 31.01.2015

V sobotu 31.1.2015 se vydali za ziskem medailí dědičtí benjamínci na druhé kolo 21.ročníku turnaje přípravě v Brně ve sportovní hale na Vodové. Mezi nejmladšími bojovníky se nejlépe se svým losem popral Jakub Říha a ve své skupině obsadil krásnou stříbrnou příčku.
Vojta Vystavěl, Matyáš Pitela a Vojta Šuba pak po lítých bojích odjížděli z turnaje s třetími příčkami.Nepopulární čtvrtou - bramborovou pozici tentokrát obsadila Betty Grigarová.
V rámci turnaje proběhly i boje v kategorii starších žáků a zde dědické judo zastoupil Honza Keresteš a ve své kategorii nedal svým soupeřům šanci a obsadil zaslouženě první místo.
V 21.ročníku budou děti absolvovat ještě osm kol.
Přejeme jim do dalších bojů mnoho úspěchů.

724 136 979

Vyhlášení nejlepších sportovních talentů 22.01.2015

Dne 22.ledna 2015 se v besedním domě ve Vyškově konalo vyhlášení nejlepších sportovců na Vyškovsku.Sál besedního domu byl naplněný sportovci i jejich nejbližšími, trenéry a rodinou. Ti nejlepší se dočkali ocenění za svou celoroční píli, snahu, vytrvalost a trpělivost. Mezi nejlepšími sportovními talenty zazářila také naše judistka Anetka Kohoutková, které tímto gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v nadcházející judistické sezoně a také v osobním životě.
Poděkování za podporu patří také její rodině a v neposlední řadě trenérovi Zbyňku Dvořákovi za jeho obětavost, denní trenérský dril a kamarádský přístup ke svým svěřencům.

Líšeňský vánoční pohár 21.12.2014

Dne 20.12. 2014 se dědičtí judisté vypravili na vánoční turnaj do Brna. Tyto závody byly poslední v tomto roce, a tak byly brány jako rozloučení s judistickou sezonou. Vládla dobrá nálada a pohoda, která patří k tomuto vánočnímu období.

I když nešlo o získání bodů, tak se naši judisté pustili do bojů se lvím srdcem a jen tak svoji kůži neprodali.

A výsledek? První místo vybojovali Filip Prchal, Milan Piluša a Adam Žemlička, druhé místo Aneta Kohoutková, Honza Keresteš, Vojta Vystavěl a bronz získal Robert Rajci a Ondra Bayer. Bramborovou medaili vybojoval náš nejmenší a nejmladší účastník turnaje Jakub Pohlodek.

Děkuji všem závodníkům za krásné zápasy, dobrou náladu, radost z výsledků, Petru Hübnerovi za skvělé vedení v organizaci zápasů a všem přeji veselé vánoční svátky a do nového roku hodně štěstí, zdraví a energii, která nám dává chuť do života.

S pozdravem váš trenér Zbyňa

Srandamač 12.12.2014

Milí judisté a příznivci juda, zveme vás všechny co nejsrdečněji na předvánoční ukončení judistické sezony a to dne 18.prosince 2014 v dědické sokolovně.Judisté se poperou a příznivci se mohou také aktivně zapojit. Za sponzorské dary již předem děkujeme.Začínáme v 16:00 hodin!!!

trenéři juda

Přebor ČR mladšího žactva 22.11.2014

Dne 22.11. 2014 proběhl přebor ČR mladšího žactva v hranicích na Moravě, na který se nominovala naše dědická talentovaná závodnice Sára Šarköziová. V úvodním zápase jí nepřálo štěstí a pro zranění palce prohrála jedním pomocným bodem. Byla přesunuta do bojů o bronzovou příčku, kde si přes handicap zranění vedla výborně a tím se jí povedlo vybojovat bronzovou medaili.

Tímto druhým bronzem z přeboru republiky mladších žáků jsme ukončili tuto sezónu. Splnilo se očekávání z obou přeborů republik - obsadit medailové pozice.

Gratulace patří nejen oběma svěřenkyním Anetce Kohoutkové a Sáře Šarköziové, ale také jejich  trenérovi Zbyňku Dvořákovi.