Judo Dědice - logo

Aktuality

Brno přípravky 07.06.2015

Krásné letní počasí v sobotu 6.6.2015 nezastavilo závodníky s oddílu judo Dědice při další sklizni medailových postů.V desátém kole 21.ročníku přípravek v Brně se sešlo 180 závodníků ze dvou zemí.Mladí závodníci byli v tomto posledním kole více než úspěšní.Jak uvedl trenér Petr Hübner:"Mladí závodníci byli skvělí a snaha si odvést medailové posty byla velká a vyplatila se." Zlaté medaile si do domovského oddílu odvezla Sára Šarköziová,Daniela Vejmolová a Pert Snášel. Jediná prohra znamenala zisk stříbrných postů pro Betty Grigarovou a Vojtu Šubu.Na třetím místě se umístili Nik Spáčil, Matěj Pitela, Martin Zoufalý,David Pospíšil a Jakub Sádlo.Těmito závody uzavřeli mladí benjamínci svůj turnaj a budou se připravovat na následující 22.turnaj.

Přejeme všem mladým judistů štěstí na závodním tatami.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

VC Kroměříže a USK Praha 17.05.2015

Sobota 16.5.2015 byla pro dědické judo ve znamení tažení sedmi statečných 

pod vedením trenéra Petra Hübnera.Na Velkou cenu do Kroměříže, největší turnaj
pro mladší žáky, žákyně a benjamínky ,se sjeli závodníci z pěti zemí.V této veliké konkurenci byl oddíl Juda při TJ Sokol Dědice více než-li úspěšný.Hned čtyři zlaté medaile připutovaly do domovského oddílu zásluhou Davida Pospíšila, Petra Snášela, Roberta Rajciho a Vojty Vystavěla.Na stříbrné příčce se umístil po lítých bojích
Honza Čáp. Bronzové pak obsadili Vojta Šuba a Betty Grigarová." Děti si profesionálně vedený turnaj užily a předvedly,že jejich příprava byla kvalitní." uvedl po turnaji Petr Hübner.
Stejný den jiná část České republiky, tentokrát Praha a turnaj USK Cup - Pražský pohár, kterého se účastnili starší a mladší žáci a žákyně.Na dalekou cestu se vydal Zbyněk Dvořák se třemi svými závodními svěřenci. I zde se v mezinárodní turnaji dědický oddíl neztratil.Anetka Kohoutková, stálice na závodním poli ,si z tohoto kvalitně obsazeného turnaje odvezla zlatou. Sára Šarköziová si ve své skupině musela postup do finále probojovat postupovým pavoukem a její bojovné srdce nestačilo jen na celkovou vítězku skupiny. Poslední člen závodní výpravy, Filip Prchal ,v prvním zápase neměl štěstí a do dalších bojů již nezasáhl."Závodníci předvedli maximum a i zde je nutná pověstná kapička štěstí, která dnes trochu chyběla."zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Zbyněk Dvořák.


Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979 

O Bítešský rohlík 02.05.2015První máj je lásky čas , ale pro pět závodníků oddílu judo při TJ Sokol Dědice byl tento den závodním.Mladí judisté vyrazili pod vedením trenérů Zbyňka Dvořáka a Ivany Králíkové do Velké Bíteše na mezinárodní turnaj mladších žáků , žákyň a benjamínků "O Bítešský rohlík".
Přes děštivé počasí, které všechny provázelo cestou na turnaj ,měli všichni dobrou náladu a smělé plány na zisky nejvyšších postů.Jako první nastoupila do svých bojů stálice mezi závodníky v oddíle Sára Šarköziová a svým soupeřkám nedala nejmenší šanci - zlato ji na stupních vítězů patřilo právem.Stejně se dařilo i Petru Snášelovi a i tento si do domovského oddílu přivezl zlato. Dan Šarközi,Vojta Šuba a Betty Grigarová pak ve svých skupinách podlehli pozdějším vítězům a právem jím patří krásné třetí příčky.
" Všichni závodníci bojovali s maximálním nasazením a gratulujeme jim k zisku medailí." řekli po závodech trenéři.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Prostějov Velká cena Zdeňka Ludvíka 01.05.2015

26.dubna 2015 vyrazilo 12 dědických judistů na Velkou cenu Zdeňka Ludvíka do Prostějova.V kategoriích mláďat, mladších a starších žáků ukázali svou píli a připravenost.

Tady jsou již výsledky:

1.místo - Robert Rajci, Sára Šarköziová, Anetka Kohoutková

3.místo - Filip Prchal, Petr Snášel, David Pospíšil, Betty Grigarová, Vojta Vystavěl

5.místo - Adam Žemlička

7.místo - Pavel Křížek, Jan Kerestéš, Ondra Bayer

Týn Cup 2015 06.04.2015

Dne 4.4. 2015 jsme se zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje TÝN CUP 2015. Na tento turnaj se nominovali Sára Šarköziová, Anetka Kohoutková a Filip Prchal., který v den odjezdu onemocněl a nemohl se tak turnaje zúčastnit.

Dívčí předvelikonoční tažení zahájila Sára, která bezchybnými výkony prošla do finále, kde s přehledem zvítězila.I Anetka začala utkání vítězstvím a tak pokračovala i ona svou cestou k vytouženému zlatu.

Obě naše závodnice předvedly stejný výkon, který byl odměněn medailí, pohárem a velikonočním zajíčkem.Byla to dobrá průprava a potvrzení stabilní výkonnosti našich závodnic.

Velká cena Hradec Králové 08.03.2015

Dne 7.března 2015 proběhl dobře obsazený mezinárodní turnaj 

v Hradci Králové.Tohoto turnaje se zúčastnili i naši dědičtí judisté v tomto složení: Filip Prchal, Aneta Kohoutková, Sára Šarköziová, Robert Rajci.

Z této výpravy úvodní zápas začínala Sára Šarköziová, která svým výkonem obsadila krásné 3.místo.Mladší žák Robert Rajci svými pěknými výkony předvedl krásné judo, ale bohužel nepatrným zaváháním skončil těsně za bronzovou příčkou. Starší žákyně Aneta Kohoutková svojí bojovností obsadila 2.místo. V kategorii starších žáků exceloval dědický škrtič Filip Prchal, který svými naprosto vyrovnanými zápasy předvedl, jak se dá dosáhnout zlaté medaile.

Děkujeme zapisovateli, svačináři a pravé ruce trenéra Dominiku Gregorovi za velkou pomoc. Také Katce Gibalové za nafocení snímků z judistických bojů a v neposlední řadě rodině Rajciových za skvělé řízečky a koblížky s marmeládou, které mají velký podíl na našem úspěšném tažení.Ještě nakonec našemu trenérovi Zbyňkovi za celodenní výdrž se svými svěřenci a bezpečnou dalekou jízdu.

judisti

Český pohár Ostrava 15.02.2015Valentýnskou sobotu ,14.2.2015 ,strávila parta mladých judistů se svými trenéry Zbyňkem Dvořákem a Ivanou Králíkovou v Ostravě ve sportovní hala Sareza. Na závodních tatami se zde sjelo přes 400 závodníků z pěti zemí .Ostrava se stala dějištěm prvního závodu patřícího do českého poháru, kde mladí judisté získávají body pro nominaci na účast na Mistrovství České republiky jako vyvrcholení sezóny. V kategorii mladších žáků a žákyň nastoupila dvě želízka z Dědic. Sára Šarköziová se ve své skupině postavila svým soupeřkám s jasnou vizí - navázat na zisk zlaté medaile z minulého týdne. Její snaha a předvedený výkon byl odměněn ziskem zlaté medaile a do domovského oddílu si přivezla i pohár. Nováček mezi mladšími žáky Petr Snášel nastoupil na žíněnku po delší nemoci a první zápas pro něj nebyl úspěšný. Hned v druhém mači soupeři předvedl, že do Ostravy přijel pro co nejlepší umístění. Ziskem sedmé příčky si Petr připsal cenné body do celkového hodnocení. Kategorie starších žáků a žákyň byla zastřešena třemi judisty .Nejzkušenější Anetka Kohoutko
vá a Filip Prchal , oba patřící mezi nejzkušenější závodníky v oddíle juda z Dědic, se probojovali až do finálových bojů. Anetka i Filip narazili v závěrečném boji na velmi zkušené závodníky a oběma našim borcům chyběla pověstná kapička štěstí a oba získali stříbrná místa. Nejméně zkušený závodník Honza Kerestéš se na žíněnku postavil s odhodláním. Hned v prvním kole narazil na celkového vítěze skupiny. V opravných bojích pak prohrál až v posledních sekundách a ve své skupině získal 19.místo.
"Děti byly báječné, předvedly, že mají bojovná srdce a týmového ducha - děkujeme za předvedené výkony a přejeme hodně štěstí do dalších bojů."-shodně uvedli trenéři.

Ivana Králíková
trenér mládeže

Benjamínci v Brně 31.01.2015


V sobotu 31.1.2015 se vydali za ziskem medailí dědičtí benjamínci na druhé kolo 21.ročníku turnaje přípravě v Brně ve sportovní hale na Vodové. Mezi nejmladšími bojovníky se nejlépe se svým losem popral Jakub Říha a ve své skupině obsadil krásnou stříbrnou příčku.
Vojta Vystavěl, Matyáš Pitela a Vojta Šuba pak po lítých bojích odjížděli z turnaje s třetími příčkami.Nepopulární čtvrtou - bramborovou pozici tentokrát obsadila Betty Grigarová.
V rámci turnaje proběhly i boje v kategorii starších žáků a zde dědické judo zastoupil Honza Keresteš a ve své kategorii nedal svým soupeřům šanci a obsadil zaslouženě první místo.
V 21.ročníku budou děti absolvovat ještě osm kol.
Přejeme jim do dalších bojů mnoho úspěchů.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

Vyhlášení nejlepších sportovních talentů 22.01.2015

Dne 22.ledna 2015 se v besedním domě ve Vyškově konalo vyhlášení nejlepších sportovců na Vyškovsku.Sál besedního domu byl naplněný sportovci i jejich nejbližšími, trenéry a rodinou. Ti nejlepší se dočkali ocenění za svou celoroční píli, snahu, vytrvalost a trpělivost. Mezi nejlepšími sportovními talenty zazářila také naše judistka Anetka Kohoutková, které tímto gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v nadcházející judistické sezoně a také v osobním životě.
Poděkování za podporu patří také její rodině a v neposlední řadě trenérovi Zbyňku Dvořákovi za jeho obětavost, denní trenérský dril a kamarádský přístup ke svým svěřencům.

Líšeňský vánoční pohár 21.12.2014

Dne 20.12. 2014 se dědičtí judisté vypravili na vánoční turnaj do Brna. Tyto závody byly poslední v tomto roce, a tak byly brány jako rozloučení s judistickou sezonou. Vládla dobrá nálada a pohoda, která patří k tomuto vánočnímu období. 

I když nešlo o získání bodů, tak se naši judisté pustili do bojů se lvím srdcem a jen tak svoji kůži neprodali. 

A výsledek? První místo vybojovali Filip Prchal, Milan Piluša a Adam Žemlička, druhé místo Aneta Kohoutková, Honza Keresteš, Vojta Vystavěl a bronz získal Robert Rajci a Ondra Bayer. Bramborovou medaili vybojoval náš nejmenší a nejmladší účastník turnaje Jakub Pohlodek.

Děkuji všem závodníkům za krásné zápasy, dobrou náladu, radost z výsledků, Petru Hübnerovi za skvělé vedení v organizaci zápasů a všem přeji veselé vánoční svátky a do nového roku hodně štěstí, zdraví a energii, která nám dává chuť do života. 

S pozdravem váš trenér Zbyňa