Judo Dědice - logo

Aktuality

Srandamač 12.12.2014

Milí judisté a příznivci juda, zveme vás všechny co nejsrdečněji na předvánoční ukončení judistické sezony a to dne 18.prosince 2014 v dědické sokolovně.Judisté se poperou a příznivci se mohou také aktivně zapojit. Za sponzorské dary již předem děkujeme.Začínáme v 16:00 hodin!!!

trenéři juda

Přebor ČR mladšího žactva 22.11.2014

Dne 22.11. 2014 proběhl přebor ČR mladšího žactva v hranicích na Moravě, na který se nominovala naše dědická talentovaná závodnice Sára Šarköziová. V úvodním zápase jí nepřálo štěstí a pro zranění palce prohrála jedním pomocným bodem. Byla přesunuta do bojů o bronzovou příčku, kde si přes handicap zranění vedla výborně a tím se jí povedlo vybojovat bronzovou medaili.

Tímto druhým bronzem z přeboru republiky mladších žáků jsme ukončili tuto sezónu. Splnilo se očekávání z obou přeborů republik - obsadit medailové pozice.

Gratulace patří nejen oběma svěřenkyním Anetce Kohoutkové a Sáře Šarköziové, ale také jejich  trenérovi Zbyňku Dvořákovi.

​MČR starších žáků a žákyň Ostrava 19.10.2014

V sobotu 18.10.2014 se do haly v Ostravě sjeli nejlepší starší žáci a žákyně z celé České republiky.Oddíl judo při TJ Sokol Dědice měl do bojů o titul mistrů ČR nominované dva závodníky.Anetka Kohoutková je dlouhodobě závodnicí na vysoké úrovni a na mistrovství předvedla,že její um a ctižádostivost umí pomoci k zisku medajlového postu.z Ostravy do domovského klubu přivezla krásnou bronzovou příčku a od met vyšších ji dělila jen pověstná kapička štěstí.Po krásných bojích obsadil nepopulární čtvrté místo Filip Prchal,který předvedl ve své kategorii,že má judo v krvi a i zde měli více štěstí jeho soupeři.Oba závodnícu předvedli kvalitní zápasy a trenér Zbyněk Dvořák byl s jejich vystoupením plně spokojen.Dětem děkujeme a přejeme hodně štěstí d dalších bojů.

Ivana Králíková
trenér mládeže
724 136 979

BRNO CUP OPEN 2014 22.09.2014

Dne 21.9. 2014 jsme se zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje BRNO CUP OPEN 2014, který svojí kvalitou se řadí mezi nejprestižnější soutěže v ČR. Při účasti 15 zemí a tisíc sto padesáti závodníků se dokázali prosadit i dědičtí judisté v kategorii starších žáků.

Jako první na žíněnku nastupovala Anetka Kohoutková, která hned v úvodním zápase čelila budoucí vítězce této kategorie. Možná více sebedůvěry by jí pomohlo k vítězství. Další zápasy si vedla skvěle a v konečném pořadí získala bronz.

Současně začaly zápasy i pro Filipa Prchala, který měl svůj den a s velkou soustředěností a bojovností se suverénně probojoval až do finále. S velkým odhodláním získat zlato se dostavila chyba a na Filipa zůstala stříbrná, ale z takového turnaje velice ceněná medaile.

Jan Keresteš jako nováček na mezinárodním poli se nedokázal prosadit a první prohra ho vyřadila z dalších bojů.

„Děkuji všem za předvedený výkon a snahu dostat se opět o kousíček dál“dodal trenér Zbyněk Dvořák.

Mláďata v Brně 19.09.2014

V neděli 14. září se nejmladší závodníci oddílu juda z TJ Sokol Dědice zúčastnili turnaje přípravek, kde Vojtěch Vystavěl a Petr Snášel vybojovali první místa. Velký úspěch slavil Tomáš Brabec, který na svém prvním turnaji obsadil hned druhou příčku. Na třetí příčku dosáhli Filip Křížek, Ondřej Bayer a David Pospíšil, který v boji o bronz porazil svého oddílového kolegu Jakuba Pohlodka. Smolný den měli Dan Šarközi, který se zranil hned v úvodním zápase a Pavel Křížek, který rozhodující utkání prohrál jen výrokem rozhodčích.

Trenér mládeže

724 136 979

Síla lví - vzlet sokolí 14.09.2014

Soustředění poslední týden v srpnu bylo dobrou přípravou na první velké závody – sokolský republikový přebor v Táboře, kde se zúročila snaha, píle a vytrvalost.

Byl to příjemný úvod do podzimní sezony, která bude vrcholit celorepublikovým mistrovstvím.

Šest bojovníků z Dědic přivezlo čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Sára Šarköziová – 1.místo, Anetka Kohoutková – 1.místo, Filip Prchal – 1.místo, Dominik Gregor – 1.místo, Marian Čeki – 2.místo, Robert Rajci – 4.místo (o vlásek unikl bronzové medaili).

„Tento úvodní prestižní turnaj hodnotím jako skvělý start do nadcházející sezony“ řekl trenér Zbyněk.

Prázdninové soustředění v Dědicích 02.09.2014

Ve dnech 27.8. - 29.8. 2014 se v sokolovně v Dědicích konalo judistické soustředění. Dívky a chlapci si posledních dnů prázdnin užili sportovně opravdu naplno. Dvoufázový denní  trénink, spaní ve spacáku na žíněnce v tělocvičně a večerní táboráky určitě přispěly k zážitkům celého soustředění.

Nutno dodat, že toto soustředění bylo dobrým startem k nadcházejícím závodům, které naše judisty čekají. Držíme všem pěsti v nadcházející judistické sezoně.

Zbyňa

Brno a Chomutov 11.06.2014

Sobota 7.6.2014 byla pro dědické judo úspěšným dnem pro zisk medailí a důležitých bodů do kvalifikace na mistrovství ČR.Šest mladých judistů, pod vedením Zbyňka Dvořáka, vyrazilo do Chomutova na Velkou cenu Chomutova - závod zařazený
do Českého poháru, který je pro závodníky důležitý především ziskem bodů, které jsou kvalifikačními na MČR. Nejúspěšnějším z výpravy byl Filip Prchal, který vybojoval
přes malé zaváhání 3.místo. Více pověstného štěstí měly na své straně soupeřky obou děvčat a Anetka Kohoutková obsadila 5.místo, Sára Šarköziová 7.místo.Honza Kerestéš, Dominik Gregor a Adriana Latochová v úvodních bojích narazili
na úspěšnější závodníky a do dalších bojů nezasáhli.

Druhá skupina odjela do Brna pod vedením Petra Hübnera na další kolo přípravek.Skupina 11 malých závodníků se odvážně postavila na závodní tatami v hale na Vodové v Brně.Mladí bojovníci si přijeli na závodní tatami pro jasné zisky medailových postů a do svých bojů vložili veškeré své judistické umění.Jako nůž máslem prošel svými boji Ondra Bayer a David Horký, kteří získali první místa.Stříbrné posty obsadili Jakub Novotný,Vojta Vystavěl a Betty Grigarová.Třetí příčku obsadili Jakub Říha a Matěj Novotný. Na nepopulárních 4.místech, ale pro nás ceněných místech, se umístili Jakub Pohlodek,Matyáš Pitela , Tom Trávníček a Vojta Šuba.
Všem dětem za převedené výsledky děkujeme a držíme pěsti do dalších bojů a přejeme krásné prožití prázdnin.

Mezinárodní Velká cena Kroměříže 25.05.2014

Sedm statečných z oddílu Judo Dědice vyrazilo v sobotu 24.5.2014 na Mezinárodní Velkou cenu Kroměříže. Do kroměřížské haly se sjelo téměř 200 závodníků z pěti států .
Mezi závodníky z Polska, Moldavie, Slovenska, Slovinska a domácími, se naši mladí judisté neztratili. Hned v úvodních bojích bohužel pro dědické judo došlo k dvěma zraněním Adama Žemličky a Sáry Šarköziové, kteří byli z dalších bojů vyřazeni.Jako nejúspěšnější z výpravy si pro stříbrnou medaili na stupně vítězů přišla Adriana Lalochová, na bronzové příčce pak skončil Dominik Gregor.V poli poražených tentokrát skončili
Robert Rajci,Honza Kerestéš a Milan Piluša. Přestože vystoupení na MVC v Kroměříži zcela neodrazila připravenost dědických judistů, byl s výkony svých svěřenců spokojen trenér Zbyněk Dvořák.
"Vždy je co zlepšovat,ale přesto dětem děkujeme a zraněným Adamovi a Sáře přejeme rychlé uzdravení." řeklpo návratu trenér Zbyněk.

Bítešský rohlík 03.05.2014

První květnovou sobotu vyrazilo čtyřčlenné družstvo starších žáků do Velké Bíteše na tradiční turnaj s mezinárodní účastí O Bítešský rohlík.Ve složení Aneta Kohoutková, Marian Čeki, Dominik Gregor a Honza Keresteš jsme dovezli 3 stříbrné medaile. Jen Honzovi štěstí nepřálo.