Judo Dědice - logo

Aktuality

Velká cena Prostějova 28.04.2014

Poslední dubnovou sobotu strávilo 12 dělí z oddílu JUDO při TJ Sokol Dědice
na závodním tatami v Prostějově na Velké ceně Zdeňka Ludvíka.Pod vedením trenérů Zbyňka Dvořáka a Ivany Králíkové se závodníci vydali za ziskem medailových postů a tentokráte i za ziskem poháru v soutěži družstev.Krásné výkony dětí, jejich bojovnost a odhodlání přineslo výsledky. Bojovníci patřící svým věkem do kategorie starších žáků si v celkovém výsledku vybojovali zlatý pohár za nejúspěšnější družstvo.Z poháru se radovali i jejich oddílový kamarádi, kteří k jejich vítězství přispěli podporou a úporným fanděním.V jednotlivcích si nejlépe vedli a posty nejvyšší obsadili Anetka Kohoutková,Dominik Gregor,Milan Piluša,Filip Prchal a Petr Snášel. Stříbné medaile a krásná druhá místa obsadili Jan Kerestéš a Robert Rajci. Více zkušeností
na straně soupeře pak znamenal zisk bronzových medailí pro Sáru Šarköziovou a Jakuba Novotného. Těsně za medailovými místy zůstali Matěj Novotný,Vojta Šuba a Adam Žemlička.
"Jsme rádi,že se i tentokrát potvrdilo , že naši mladí bojovníci se svými bojovnými srdíčky dokážou prosadit i v tak velké konkurenci jako byla Velká cena v Prostějově a odměna
v podobě zisku zlatého poháru nejúspěšnějšího družstva starších žáků nalila energii do žil i všem ostatním." 
zkonstatovala po závodech trenérka Ivana.

Držíme i nadále všem mladým bojovníků pěsti a děkujeme za předvedené výkony.

Velikonoční Hranice 20.04.2014

19.aprílový den tohoto roku vyrazili dědičtí judisté ve velmi dobré formě na tradiční Velikonoční turnaj v kategorii mladších a starších žáků do Hranic na Moravě. Pět borců a pět medailí.

V kategorii mladších žákyň druhé místo obhájila Sára Šarkoziová. V kategorii mladších žáků na druhou příčku dosáhl také Robert Rajci. I v kategorii starších žáků si pro stříbro přijel Jan Kerestéš.

Na post nejvyšší dosáhla Anetka Kohoutková a Filip Prchal.

Gratuluji všem za skvělé výkony a děkuji za příjemný zbytek dne strávený na hradě Helfštýn.

Zbyňa

Míříme pro katanu do Karviné 13.04.2014

Míříme pro katanu do Karviné

Směrem na sever vyjela skupina šesti závodníků pod vedením Zbyňka Dvořáka. V Karviné se zúčastnili Velikonočního turnaje.Motivace pro nominaci na soutěž byla veliká, neboť
k prvnímu místu tentokráte patřily jako odměny japonské katany. Každý z mladých bojovníků vložil do svých bojů snahu, píli, nadšení a um, který nasbíral na závodních žíněnkách. Umístění pak hovoří o kvalitě přípravy .Dvě zástupkyně něžného pohlaví se účastnily bojů nejen ve svých skupinách, ale s odvahou nastoupily i proti chlapcům v jejich skupinách. Dvě katany putují do Dědic díky Filipu Prchalovi a Anetce Kohoutkové, kteří ve svých skupinách nenašli přemožitele.Anetka odvážně nastoupila i proti chlapcům a předvedla, že se nebojí ,a zisk stříbra v této skupině jí byl odměnou.Stejně jako Anetka i Sára Šarköziová se zapojila do bojů jak děvčat, tak chlapců a v obou skupinách získala krásné 2.místo.
Na stříbrnémedaile dosáhli i Adriana Latochová a Milan Piluša. Honza Kerestéš po celý den fandil svým oddílovým kolegům a ve svých bojích pak předvedl, že bude patřit
k nejlepším a z Karviné si odvezl krásný bronz.
Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu JUDO Dědice“ -  shodli se po turnajích trenéři.

Ivana Králíková
trenér mládeže

Sedm statečných míří do Žďáru 24.03.2014

V neděli dne 23.3. 2014 se vypravilo sedm statečných judistů z Dědic do Žďáru
nad Sázavou, kde probíhal tradiční turnaj mládeže v kategorii mladších a starších žáků. 

V kategorii mladších žaček obsadila Sára Šarkoziová třetí místo,v kategorii starších žaček vybojovala druhé místo Aneta Kohoutková, v mladších žácích se umístil
na třetím místě Robert Rajci. V kategorii starších žáků se neprosadil Honza Keresteš, Dominik Gregor pro zranění odstoupil, ale Milan Piluša vybojoval bronz. Tečku za skvělým dnem udělal Filip Prchal, který vybojoval zlato.
"Děkuji všem bojovníkům z Dědic za skvělé výkony!" řekl trenér Zbyněk Dvořák.

Poděkování firmě SMC 16.03.2014Poděkování firmě  SMC za sponzorský dar ve formě

softshelových bund pro judisty Sokol Dědice, kteří nás reprezentují v republikových i mezinárodních soutěžích.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

za Tj Sokol Dědice

trenér Zbyněk Dvořák

Český pohár Jablonec nad Nisou 16.03.2014

V sobotu dne 15.března 2014 se uskutečnilo druhé kolo Českého poháru tentokráte v Jablonci nad Nisou.Tento prestižní turnaj, kde se potkají zkušení judisté nejen z České republiky, má svoji náročnost, protože se ho účastní borci a borkyně, kteří budou bojovat o nejvyšší posty na mistrovství ČR.

Na tento turnaj byli vybráni tři dědičtí judisté, kteří se se svojí vzrůstající výkonností neztratí v žebříčku startovního pole.

V kategorii mladších žákyň startovala tentokráte již ve vyšší hmotnostní kategorii  Sára Šarkoziová, která se ve svém úvodním zápase uvedla ve výborné formě, ale ve druhém zápase jí chyběla trocha štěstí a také byla vidět váhová převaha soupeřek.

V kategorii starších žáků nastoupil na závodní tatami Filip Prchal, který byl na zápasy dobře koncentrovaný a hned v úvodním zápase to potvrdil vítězstvím nad zkušenějším soupeřem.Šňůra jeho krásných zápasů se zastavila až prohrou o třetí příčku.

Anetka Kohoutková, která startovala v kategorii starších žákyň, si vedla velice dobře. Škoda jen zaváhání v semifinálovém zápase s vítězkou soutěže. Tato chyba ji zbavila zlatého postu a v bojích o medaile obhájila třetí místo.

"Velké poděkování  patří našim závodníkům za skvělé boje a výsledky,a jsem rád, že se zařadili mezi judistickou špičku svých váhových i věkových kategorií."

trenér Zbyněk Dvořák

Zisk medailí 10 z 10-ti 16.03.2014Sobota 15.3.2014 přes nepřízeň počasí nepřála vycházkám, ale byla extrémně příznivá pro mladé judisty. Desítka malých bojovníků vyrazila do brněnské haly na Vodové
za dalšími zisky umístění v turnaji přípravek.Pod vedením Petra Hubnera a Ivany Králíkové se na závodní žíněnku postavili i dva začátečníci.Nejmladší z týmu
Matěj Sekanina a jeho oddílový kamarád David Horký se v bojích nenechali zahanbit a ve své závodní premiéře skončil Matěj na krásném třetím místě a David na druhé místě. Spolu s Matějem obsadili třetí příčku i sourozenci Matěj a Jakub Novotní a
Vojta Vystavěl. Jako lvi se o umístění porvali Honza Kerestéš a Dan Šarközi, získali krásná druhá místa. Jedničkami ve svých skupinách a ziskem zlata se mohou pochlubit Robert Rajci, Petr Snášel a Dominik Gregor.
Děti ještě v turnaji přípravek čeká sedm závodních dnů "přejeme hodně úspěchů" -
přáli trenéři mládeže.
Ivana Králíková
trenér mládeže

Dvě mistryně patří do Dědic 02.03.2014


V sobotu 1.3.2014 krásné , téměř jarní počasí lákalo spíše k vycházce , ale statečných pět bojovníků z Dědic vyrazilo za ziskem medailí a titulů mistrů do Frýdku -Místku na Pohár euroregionu Beskyd 2014. Dvě děvčata a tři chlapci za účasti trenérů Zbyňka Dvořáka a Ivany Králíkové dorazili do Dobré ve Frýdku - Místku s nadšením a plným nasazením.
O přesvědčení vyhrát, ihned své soupeřky přesvědčily obě děvčata Anetka Kohoutková a Sára Šarköziová, které přišly - viděly - zvítězily a mohou se pro rok 2014 pyšnit titulem mistryní euroregionu Beskyd.Jen jedna prohra s pozdějším vítězem celé skupiny znamenala zisk bronzu pro Roberta Rajciho. V boji o třetí příčku nestačil na svého soupeře Filip Prchal.
Honza Kerestéš po nástupu na žíněnku vedl,ale chvilka nepozornosti jej připravila o jisté vítězství a tak jeho vystoupení stačilo jen na umístění ve středu startovního pole.
V následujících týdnech čeká mladé judisty soubor závodů zařazených do Českého poháru, které jsou nominační pro účast na mistrovství ČR a všichni trenéři a příznivci juda budou mladým bojovníkům i nadále držet pěsti.


Ivana Králíková
trenér mládeže

Brno patřilo Dědicím 09.02.2014


V sobotu 8.2.2014 se deset mladých judistů z Dědic rozjelo za ziskem medailí do Brna. Tréninková příprava a rozhýbání začalo již při cestě vlakem, kde pod vedením trenérů Zbyňka Dvořáka a Ivany Králíkové malí bojovníci trénovali postřeh, dravost , rychlost a bojovnost. Veselí a naladěni do patřičné bojovnosti se naši závodníci postavili na tatami ,kde se tentokrát sešlo 151 závodníků včetně zahraničních sportovců. Zlato po krásných bojích získali Anetka Kohoutková, Sára Šarköziová, Honza Keresteš , Vojta Vystavěl a Petr Snášel. Krásné druhé posty vybojovali Kuba Novotný a Petr Kupčík. Nepopulární čtvrtou příčku obsadila Jolanka Tröstrová, která byla ve výpravě nejmladší. Ve velké konkurenci se po pouze jednom vítězném utkání podařilo obsadit páté místo Danu Šarköziovi a Matějovi Novotnému.
"Děti si opět ověřily, že pevná vůle, pečlivá příprava a nasazení přináší ovoce, tedy v případě našich svěřenců, medaile. Jsme na jejich výkony pyšní a budeme pracovat na dalších úspěších." sdělila po závodech trenérka Ivana.

Ivana Králíková
trenér mládeže

Velká cena Česká Třebová 19.01.2014

Dne 18.ledna 2014 se uskutečnil první z větších turnajů v tomto roce – Velká cena České Třebové, který se týkal mladších a starších žáků. Na tento silně obsazený mezinárodní mač,více než 300 závodníků, se vypravili dědičtí ve složení pěti našich borců a to: Sára Šarkoziová, Aneta Kohoutková, Filip Prchal, Marian Čeki a Milan Piluša.

Jako první nastupovala do bojů naše mladší žákyně Sára, která se probojovala ze skupiny až do bojů o medailové posty, ve kterých jednou prohrou obsadila bronzovou příčku. Jelikož Sára je nováčkem ve vyšších republikových soutěžích, její talent a bojovnost zaslouží velkou pochvalu.

Jako druhá nastupovala na žíněnku prvním rokem starší žákyně Anetka, i když s obavami v této pro ni nové kategorii nezklamala, a porážela zkušenější závodnice ,a tím dosáhla nejvyššího postu.

Jako třetí se pustil do bojů Filip, který je také od nového roku v kategorii starších žáků nováčkem. S velkou vervou se pustil do svých soupeřů a probojoval se do bojů o medaile, kde nestačil na dva zkušené finalisty z mistrovství republiky a i tak zaslouženě získal třetí příčku.

Po celodenním čekání na zahájení kategorie starších žáků váhy do 50 kg nastupoval Milan v pozdních odpoledních hodinách, kde se projevila už únava, ale přesto předvedl krásný boj, ve kterém mu chybělo kousek judistického štěstí a o kousek se minul obsazení třetího místa.

Pro dalšího staršího žáka ve váze do 46 kg, Mariana, to byl smolný den, protože hned v úvodních bojích narazil na budoucí finalisty a tím nepostoupil do dalších utkání o medaile.

„Tento skvěle uspořádaný a silně obsazený turnaj hodnotím na výbornou, i když byl časově dosti náročný.Chtěl bych poděkovat všem našim zúčastněným závodníkům za velkou snahu v bojích, ale také za pohodu , která panovala po celý závodní den.“

trenér Zbyňa Dvořák