Judo Dědice - logo

Aktuality

Turnaj přípravek Brno 2014 11.01.2014

V sobotu 11.ledna 2014 se 17 dětí z oddílu Judo při TJ Sokol Dědice vydalo do Brna za velkou sklizní medailí.První závod z 20.ročníku otevřeného turnaje přípravek v Brně byl tentokráte i s mezinárodní účastí.
Mladí judisté z Dědic nastoupili na závodní tatami s vervou a odhodláním.Hned pětice z nich se ve svých kategoriích umístila na postu nejvyšším a 1.místo bylo odměnou - Danielka Vémolová, Anetka Kohoutková,Petr Snášel, Milan Piluša a Honza Keresteš. Ti mohli slavit vítězství právem.Krásné stříbné posty si z Brna odvezli Sára Šarköziová,Jakub Novotný,Jan Čáp,Honza Bednář a Dominik Gregor.I třetí místo patří mezi velmi pěkná umístění a právě s tímto ziskem se pochlubili Jolanka Tröstrová,Adam Žemlička a Marian Čeki.
Každý boj je o výhrách a porážkách a tentokrát měl více štěstí na své straně soupeř a tak Matěj Novotný,Vojta Šuba, Julie Vejmolová a Dan Šarközi obsadili čtvrtá místa.
"Děti vložily do svých bojů srdíčka a bylo to znát, jejich výkony hodnotím jako výborné."uvedla po bojích trenérka Ivana Králíková.


Ivana Králíková
trenér mládeže

Vánoční SRANDAMAČ v Dědicích 20.12.2013

Čtvrteční podvečer patřil v tělocvičně v Dědicích dětem a rodičům.Trenéři mládeže na 19.12.2013 uspořádali pro děti z klubu malý předvánoční turnaj skromě nazvaný "srandamač" .Na závodním tatami se přiřítilo 27 dětí v rozličných věkových váhových a výkonnostních kategoriích.Celý podvečer byl v režii dětí - začaly krátkou dravou rozcvičkou, která pobavila i rodiče.Pak osm dětí vystupujících na Budoshow v Brně předvedlo svoje umění.V zázemí mezitím panoval čilý ruch, neboť bylo nutno připravit soutěžní tabulky.Pavel Šabacký a Vratislav Procházka se zhostili úkolu rozhodčího a časomíry při nelehkých utkáních.Petr Hubner od stolku hlavního rozhodčího pevnou rukou vládl a díky jeho zkušenostem měl celý podvečer hladký průběh.Do soutěžních klání vstoupil Zdenek Mazal a Dan Brázdil krátkou vsuvkou exibičního zápasu.


Po skončení všech dětských zápasů ,před ukončením finálních příprav , za které byly zodpovědné Barča Procházková, Barča Pilušová a Áďa Latochová,bylo vyhlášení soutěže pro rodiče a příznivce juda o nejkrásnější kotoul.Z publika se zúčastnilo sedm statečných Honzík Pohlodek (3,5roku),Vlaďka Rajci,Monika Kohoutková,Jirka Gregor,Michal Brabec,Libor Bayer a Milan Piluša. Rozhodování bylo více než náročné a naše odvážná porota složená ze všech přísedících jednohlasně rozhodla ,že zde nebylo poražených jen vítězů - všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony.


Další čekání všem ukrátilo vystoupení Zbyňka Dvořáka a Zdenka Mazala s krátkou ukázkou KATY - provedení mistrů , nebylo co vytknout.
V závěrečném vyhlášení jsme se shodli ze všemi trenéry na konečném verdiktu,že na závodním tatami v toto kouzelné odpoledne vyhráli všichni , kdo se s radostí pustili do soutěžních bojů.
Všem, kdo se zúčastnili podvečeru v Dědicích, ale i všem ostatním milovníkům a příznivcům juda přejeme krásné Vánoce , hodně dárků a do roku 2014 hodně štěstí, zdraví a lásky.

Závodící děti: Horký Davča, Brabec Tom, Říha Kuba, Jelínek Tomáš, Spittzer Karel, Pohlodek Kuba,Grigarová Betty, Pospíšil David,Čeki Marian, Prchal Filip, Piluša Milan ,Žemlička Adam, Kohoutková Anetka, Šarköziová Sára a Dan,Kerestéš Honza, Snášel Petr, Gregor Dominik, Rajci Robert, Šuba Vojta, Bednář Honza, Bayer Ondra,Vejmolová Julie a Danielka, Kupčík Petr a Vystavěl Vojta.


Díky všem

Ivana Králíková
trenér mládeže

Turnaj přípravek Brno 15.12.2013

Dne 14.12.2013 se osm mladých judistů zúčastnilo 10.kola 19. ročníku

Otevřeného turnaje přípravek v Brně.Mladí bojovnici se pokusili svou pílí a umem a špetkou judistického štěstí prokázat svoji převahu na závodním tatami. Jako pověstný nůž máslem projela svou kategorií Anetka Kohoutková,která svou kategorii jednoznačně vyhrála , nutno podotknout, že měla ve své skupině jen samé kluky.Stříbrné posty tentokráte obsadil Jan Kerestéš a Jakub Novotný. Třetí příčka byla tentokrát určena Janu Čápovi a Robertu Rajcimu. Na nepůvabném čtvrtém místě skončili Michal Marek a Matěj Novotný a krásnou pátou příčku obsadil Vojta Šuba.
"Děti,ať už se jim vedlo více či méně, se opravdu snažily a drobné nedostatky vypilujeme“ uvedla po závodech trenérka Ivana Králíková.


Za všechny trenéry přeji všem judistům a příznivcům juda do roku 2014 hodně
štěstí a zdraví.

Ivana Králíková
trenér mládeže

Vánoční turnaj u nás doma 10.12.2013

Vážení rodiče,

Vánoce se blíží, zastavme se na chvíli ve shonu všedních dní.

Dovolujeme si vás pozvat dne 19.prosince 2013 na malý VÁNOČNÍ TURNAJ oddílu JUDA při Tj Sokol Dědice. Turnaj proběhne v termínu tréninku od 16:00 - 18:00 hodin.

Maminky, tatínky, dědečky, babičky a ostatní příznivce juda zařadíme do soutěže o nejkrásnější kotoul, hvězdu popřípadě jiný akrobatický prvek, který se rozhodnou předvést. (sportovní oblečení s sebou).

Milým zpestřením bude vystoupení dětí, které účinkovaly na BUDOSHOW v Brně.

Těšíme se na vaši účast a případné sponzorské dary.

Za trenéry mládeže srdečně zve

Ivana Králíková (724 136 979).

Vánoční turnaj Mohelnice 08.12.2013

Druhý adventní víkend trávili malí judisté z Dědic na Vánočním turnaji v Mohelnici.

Na závodním tatami se sešlo více než 200 závodníků v různých věkových a váhových kategoriích.Ostřílení závodníci z řad malých judistů potvrdili svou kvalitu a zisk zlata v podání Dominika Gregora ,stříbra v podání Sáry Šarköziové, Roberta Rajciho a Milana Piluši a bronzu od Mariana Čekiho , byl odměnou za pravidelnou a poctivou přípravu.Tentokrát zisk pouze čtvrté příčky zbyl na Filipa Prchala a Stanislavu Žemličkovou.Jako pátí ve svých skupinách byli Adam Žemlička a Jan Kerestéš,který však ve své skupině dvakrát zvítězil ,ale medailovou pozici to tentokráte nestačilo.

Daniel Šarközi také získal páté místo , ale jako nejméně zkušený závodník byl pro své soupeře velmi těžkým protivníkem.Všem dětem k umístění gratulujeme a těšíme se na poslední dva turnaje, které nás čekají do konce roku 2013, a to 14.12. Turnaj přípravek v Brně a 19.12. Vánoční turnaj s doprovodným programem v Dědicích - kam zveme rodiče a všechny příznivce juda.

Ivana Králíková
trenér mládeže

Budoshow Brno 2013 02.12.2013

První adventní neděle 1.12.2013 byla pro 18 členů oddílu JUDA ve znamení vystoupení na největší show bojových sportů v Brně.Oddíl byl osloven prostřednictvím trenéra Zdenka Mazala . Zdenek si vzal pod záštitu organizační část programu a Zbyněk Dvořák spolu s Ivanou Králíkovou zvládli choreografii vystoupení.První část patřila dětem ,které byli nažhaveny ve zkratce předvést svoje schopnosti. Spolu s poutavou hudbou půjčenou z Pirátů z Karibiku,děti předvedly,že mají disciplínu, obratnost, dovednost a vůli předvést to nejlepší z juda.Děvčata zastoupily Anetka Kohoutková a Sára Šarköziová. Za kluky svoje schopnosti předvedli Milan Piluša,Marian Čeki,Dominik Gregor, Robert Rajci, Petr Kupčík a Fipil Prchal.


Druhou část vystoupení začali junioři Luboš Lstibůrek a Dan Brázdil , kteří předvedli mrštnost , rychlost a intenzitu provedení.Oproti tomu Lukáš Dvořák a Martin Gibala ukázali provedení chvatů ve zpomalení a následně v závodní rychlosti. Poslední částí bylo stínové randori v provedení Kamila Chrobáka a Jirky Přikryla. Jako třešnička na dortu bylo skolení obra trpaslíkem v provedení Kamila a Filipa. Všem vystupujícím patří velké poděkování za obětování svého volného času při účasti na této show.

Díky všem IK

Mistrovství Moravy mláďat v Uherském Hradišti 02.12.2013

První adventní víkend 30.11.2013 byl pro nejmladší judisty z Dědic ve znamení lovu vzácných kovů na závodním tatami.Tři stateční benjamínci se v Uherském Hradišti postavili na žíněnku na Šampionátu Moravy - největším závodě pro tuto kategorii.


Nejlépe se vedlo Petru Snášelovi, který ve své skupině prohrál až v semifinále a odměnou za jeho předvedený výkon byl zisk krásného 3.místa.Los tentokrát nepřál Robertu Rajcimu, který po pouze jediné výhře obsadil 5.místo.Největší počet soupeřek měla ve své kategorii Sára Šarköziová, která ze základní skupiny do postupových bojů vyšla jako vítězka.V semifinále pak po vyrovnaném souboji narazila na vítězku celé skupiny a prohraný jediný boj stál Sáru třetí místo.V celkovém pořadí obsadila sedmou příčku a její výkon byl trenéry Zbyňkem Dvořákem a Ivanou Králíkovou hodnocen jako skvělý.


Do konce roku nás ještě čekají další turnaje,budeme se nadále trpělivě připravovat na nové soupeře a soupeřky, kteří na naše děti čekají."řekli po šampionátu trenéři.

Ivana Králíková
trenér mládeže

Přebor ČR mladší žáci Ostrava 24.11.2013

Dne 23. listopadu proběhl přebor ČR mladších žáků v Ostravě, kterého se zúčastnili Filip Prchal a Aneta Kohoutková.Oba dva závodníci jsou nováčky na tomto vyvrcholení roční závodní sezony.

Smůla provázela Anetku, která oslabená virózou z předešlé noci, se dokázala postavit na žíněnku a bojovat i přes svůj handicap.I tak obsadila pěkné 9.místo.Filip Prchal přes svou vysokou bojovnost a pěkný zápas podlehl před koncem limitu svému soupeři a tím nepostoupil ze základní sestavy.Tím jsme ukončili sezónu žáků a po krátkém závodním odpočinku začne příprava na další rok, ve kterém bychom se měli posouvat výše v republikovém bodování.

Děkuji všem závodníkům za snahu, kterou vyvinuli od prázdnin a neodradil je neúspěch na těchto velkých turnajích.Věřím, že nastávající sezónu budeme zlepšovat a dosáhneme tak očekávaného postupu k medailovým postům.

S pozdravem Zbyňa

Přebor ČR starší žáci Hranice na Moravě 16.11.2013

Dne 16.11. 2013 se v Hranicích na Moravě konal přebor ČR juda starších žáků, na který se nominovali Marian Čeki a Dominik Gregor. Oba závodníci bojovali ve stejné váhové kategorii do 42 kg. Při pasivních bojích se nedokázali prosadit a tím se vyloučil postup do bojů o medaile.

trenér Zbyněk Dvořák

Turnaj přípravek v Brně 10.11.2013

V sobotu 9.11.2013 proběhl ve sportovní hale na Vodové v Brně další díl Turnaje přípravek. Dědičtí judisté vyrazili do bojů na závodním tatami v úctyhodném počtu 15-ti dětí. Trenér Petr Hübner si své svěřence pochvaloval : „Děti byly bojovně naladěné a snažily se zúročit svoji zkušenosti - jsem s jejich výkony spokojen."


Do dědického klubu putovaly dvě zlata zásluhou Dominika Gregora a Pavla Křížka, krásné stříbro vybojovali Danielka a Julie Vémolovy ,Marian Čeki, Honza Kerestéš a mladá naděje Sára Šarköziová, o bronzové příčky se svými výkony zasloužili Milan Roubal,VojtaŠuba, Jakub Novotný, Robert Rajci a Petr Snášel. Nepopulární čtvrtou příčku obsadil Matěj Novotný.V sobotních zápasech se na pátém místě umístila Jolanka Tröstrová a Daniel Šarközi.

Celé partě dětí z dóžó z Dědic blahopřejeme a držíme pěsti do dalších bojů.
trenér mládeže
Ivana Králíková