Judo Dědice - logo

Aktuality

​Bronz do Dědic 02.11.2013

V sobotu 2.11.2013 proběhlo v rakouském Linzi Otevřené mistrovství Rakouska v kategorii masters.Tento závod je jako poslední zařazen do skupiny závodů středoevropského poháru.I tentokrát se na závodní tatami postavila zástupkyně dědického oddílu juda Ivana Králíková.Ve své skupině tentokráte narazila na zdatnější soupeřku a získala pouze 3.místo.V celkovém hodnocení středoevrospkého poháru do níž jsou zařazeny v průběhu celého roku závody Madarska,Slovenska,Polska,česka a Rakouska však dědická závodnice vybojovala celkově první místo a povedl se jí tak zopakovat úspěch z roku 2012.Přejeme jí i ostatním závodníkům juda z Dědic spoustu krásných bojových zážitků do další sezony.

Ivana Králíková
trenér mládeže

Medaile a body do Dědic 05.10.2013

V sobotu 5.10.2013 se vydali malí bojovníci za ziskem medajlí a bodů na závodní tatami. Skupina pod vedení Zbyňka Dvořáka se vydala na dalekou cesku za ziskem nominačních bodů do Teplic. Velká cena Teplic,nominační závod zařazený do Českého poháru,přivítala šest závodníků z Dědic.

Milan Piluša,Marian Čeki a Adam Žemlička bohužel neprošli hned prvními zápasy a postup do opravných zápasů si nevydobili.Filip Prchal se hned v první zápase střetl s vítězem celé skupiny a ani druhý zápas s pozdějším finalistou nebyl Filipovi příznivě nakloněn. Celkově sedmou příčku obsadili svými výkony Anetka Kohoutková a Dominik Gregor. Mladí bojovníci si připsali body do celkové klasifikace na MČR a budeme zápasníkům držet pěsti v dalších bojích.

Stejný den, devět statečných pod vedením Petra Hubnera a Ivany Králíkové , vyrazilo do bojů 8 kola 19-tého ročníku turnaje přípravek v Brně.Honza Keresteš a Petr Snášel předvedli,že jejich bojovnost a příprava dokáže dovést malé bojovníky až na posty nejvyšší a zisk 1.místa byl pro oba bojovníky odměnou. Krásná třetí místa obsadili ve svých skupinách Julie Vémolová a Sára Šarköziová ,kde tato závodnice vyrazila za ziskem medajlových postů poprvé. Neoblíbená čtvrtá místa obsadili Jakub a Matěj Novotní a Dan Šarközi, i tento závodník byl na závodním tatami poprvé.Danielka Vémolová tentokrát nestačila na své soupeře a spolu s Pavlem Křížkem obsadili ve svých skopinách 5.místa."Jsem nadmíru spokojená s výkonem Petra Snášela a s předvedenými boji nováčků na závodním tatami sourozenci Šarköziovými a Pavla Křížka." uvedla trenérka Ivana Králíková. Všem bojovníků držíme pěsti do dalších bojů.

Veteráni z Dědic úspěšní 21.09.2013

Veteráni z Dědic úspěšní v sobotu 21.9.2013 se vydala pětice dědických veteránů do Ostavy na Mistrovství České republiky masters. Ani účast téměř 160-ti závodníků pro tým z Dědic nebyla nepřekonatelná překážka. Poprvé se ze závodní pětice na závodní tatami postavil Honza Lepší,který se však ve třetím zápase zranil a skončil na celkově pátem místě. Po urnutných bojím však boj o třetí místo nedokázal zvítězit Pavel Znojil a i on obsadil celkové 5-té místo. Bronz si tentokráte odvezl z Ostavy Pavel Šabacký. Kamil Chrobák a Ivana Králíková se umístili na druhých místech.

Všichni vetreráni ještě společně vyrazí na Mistrovství Rakouska do Linze. Přejeme všem štěstí. Tatáž sobota jen místo konaní Brno Sportovní hala Vodová a soutěž Grand Prix Brno ve všech kategoriich.Dědičtí i tentokrát vyslali svá želelíska ,ale konkurence v jednotlivých kategoriích byla velká.Jirka Přikryl i Martin Bugala se svých zápasů zhostili ze ctí a umístění v polovině startovní listiny je pro ně úspěchem. V neděli 22.9.2013 se na stejné soutěži pokusili svou celoroční treninkovou dřinu zúročit i mladší žáci -Filip Prchal,Milan Piluša a Dominik Gregor.Stejně jako jejich starší oddílový kolegové narazili i oni na kvalitní soupeře a plně odsazené skupiny.Přes veškerou snahu i oni skončili v polovinách startovních listin.Všem judistům děkujem za předvedené výkony a držíme pěsti do dalších bojů.

​Judistické zlato do Dědic 16.09.2013

Víkend 14.-15.9.2013 byl pro judo ve znamení 13. otevřeného mezinárodního mistrovství Polska v judu v Sobótce. Účast 180 závodníků z 15-ti zemí byla zárukou kvalitních bojů na závodních tatami. Masters judistka z Dědic Ivana Králíková se této sportovní akce zúčastnila a prázdninovou přípravu zúročila v plné míře. Ve své kategorii obsadila první místo.

Pro ukončení účasti v evropském poháru 2013 jí zbývají ještě dvě soutěže - mistrovství ČR v Ostravě a mistrovství Rakouska v Linzi. Pro zatím je v této bodované soutěži na prvním místě. Budeme držet pěsti do dalších bojů.

Více fotek ve fotogalerii Velká cena ostravy.